Ile kosztuje system alarmowy w domu?

Jesteś zainteresowany instalacją systemu alarmowego w swoim domu, ale obawiasz się kosztów jego zakupu oraz montażu? Dobrze się składa, ponieważ przygotowaliśmy dla ciebie kilka prostych porad dotyczących dostosowywania systemu alarmowego do potrzeb oraz jego wyceny.

Dostosuj system alarmowy do swoich potrzeb

System alarmowy powinien być przede wszystkim dopasowany do naszych preferencji, środowiska pracy oraz wielkości domu lub mieszkania, w którym będzie działał. Nawet najlepszy sprzęt może okazać się mało skuteczny jeżeli źle dostosujemy go do warunków pracy. Ważne jest, aby fachowiec ocenił użyteczność składowych systemu alarmowego w naszym domu, zaplanował miejsce montażu oraz uwzględnił możliwość jego przyszłej rozbudowy. Nie zapominajmy również o przyszłej konserwacji systemu i kosztów eksploatacji. Może okazać się, że relatywnie najtańszy system alarmowy będzie najdroższym, gdyż będziemy musieli stale wymieniać lub modernizować urządzenia. W przypadku systemów alarmowych oszczędność nie zawsze oznacza wydajność, co może mieć bezpośrednie przełożenie na ich przyszłą pracę.

Wycena systemu alarmowego

Koszty jakie poniesiemy w momencie instalacji systemu alarmowego oraz przyszłej konserwacji są zależne od wielu czynników. Ceny urządzeń zależne są od producenta oraz jakości, przykładowo ceny central alarmowych wahają się w przedziale 200-1100 zł, manipulatorów między 100-500 zł, czujek 40-500 zł. W grę wchodzą również moduły rozszerzające (ekspandery), programowanie i okablowanie. Koszt samej instalacji nie powinien przekroczyć 2000 zł. Łączny koszt naszego systemu alarmowego jest zależny od jego wielkości, mieści się w przedziale kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Konserwacja

Nie możemy zapominać o kosztach jakie poniesiemy podczas konserwacji naszego systemu alarmowego. W przypadku domów jednorodzinnych koszt takiej konserwacji powinien wynieść w przedziale 250-500 zł + ewentualne koszty dojazdu poza terenem miasta. Oprócz systemu alarmowego, powinniśmy uwzględnić koszty związane z wymianą urządzeń zasilających (100-300 zł).